RPG Pravidla

Základní ustanovení | Tvorba postavy | Hra a její základní prvky | Průběh hry | Soubojový systém | Používání itemů

Používání itemů

Itemy jsou použitelné předměty, které lze využít v herních chatech. Můžete je nakoupit v různých obchodech v Příčné ulici. Pokud nemáte daný item zakoupený, nemůžete jej herně využít.

Herní item lze využít v herním prostředí, tj. chatech po kliknutí na "Menu" a následně po kliknutí na "Použít předmět". V rámci hry se pak řídíte efektem předmětu, který je sepsaný při jeho použití v herním příspěvku.

Létající košťata

Speciálním druhem itemu jsou létající košťata. Chcete-li létat na koštěti, musíte mít v každém příspěvku, kde koště používáte, příslušným způsobem i použít daný item ve hře.

Např.: Nasedáte na koště, použijete předmět koště. Létáte na koštěti ve vícero příspěvcích, v každém příspěvku je použit předmět koště. Sesedáte z koštěte, použijete předmět koště. Ale budete-li například odcházet s koštětem v ruce, nemusíte daný předmět již sesílat, jelikož se nejedná o akční činnost.

Hra za mazlíčky

Mazlíček je tvor zakoupitelný v obchodě "Čarodějný zvěřinec" nebo “Super Zoo” v herním obchodě. Jeho funkcionalitou je možnost hry za daného mazlíčka v herním prostředí, tj. herních chatech.

Zprávy za mazlíčka lze seslat v herních chatech po kliknutí na "Menu" a následně po kliknutí na "Zpráva za mazlíčka/NPC". Mazlíčka můžete pojmenovat. Pokud jej nepojmenujete, bude se ukazovat pouze jeho druhové jméno.

Herní příspěvky mazlíčků mohou obsahovat emote, myšlenky i přímou řeč, samozřejmě emote je povinné. Mazlíčci spolu mohou i mluvit, co je v přímé řeči, tomu ostatní zvířata můžou rozumět. Stejně tak i tomu můžou případně rozumět zvěromágové, nebo zvěromágové sobě navzájem. Myšlenkám nikdo cizí nerozumí.

Na herní příspěvky za mazlíčka se nevztahuje minimálních 350 znaků. Zároveň se za příspěvky nad 350 znaků za mazlíčky nepřičítají hráči body vlivu. Nezapomínejte, že i při kratších příspěvcích musíte nechat dostatečný prostor na případnou reakci svých spoluhráčů.

Tímto způsobem můžete hrát za jakékoliv zvíře tohoto druhu, nejen svého mazlíčka. Nicméně pokud jiný hráč má stejné zvíře a stejné zvíře i herně, neměli byste za jeho mazlíčka hrát bez jeho souhlasu.

Nemovitosti a bydlení

Naše herní prostředí poskytuje možnost koupit si herní nemovitost. Koupí nemovitosti máte nárok na soukromý, zaheslovaný herní chat.

  • Koupíte-li si byt, bude vám poskytnut jeden zaheslovaný herní chat pro byt v panelovém domě. Je potřeba ho zrekonstruovat.
  • Koupíte-li si rodinný domek, budou vám poskytnuty dva zaheslované herní chaty ve vámi vybrané lokaci. Jeden pro dům, jeden pro zahradu. Je potřeba jej zrekonstruovat.
  • Koupíte-li si velkolepé sídlo, budou vám poskytnuty tři zaheslované chaty. Jeden pro prostory sídla, jeden pro rozlehlou zahradu náležící k sídlu a jeden ve vybrané lokalitě v herním světě jako přidružený majetek. Sídlo není potřeba rekonstruovat, vlastní popisek a fotku k němu můžete mít automaticky.

Nemáte-li koupenou žádnou nemovitost, neznamená to, že vaše herní postava je bezdomovcem. Herně normálně bydlíte a máte střechu nad hlavou, máte nějaké základní vybavení, avšak nemáte svůj vlastní chat, kde byste takový soukromý styl hry mohli odehrát.

Rekonstrukce

Pokud chcete vlastní popisek bytu a vlastní obrázek, musíte si byt napřed zrekonstruovat. K tomu je potřeba nakoupit potřebnou přestavbu místností, a odehrát hru, kde ta přestavba proběhne. Každý byt potřebuje přestavbu koupelny, kuchyně a minimálně jednoho pokoje, případně dalších podle velikosti bytu.

Pro domek se zahradou platí to samé, k němu je navíc potřeba ještě renovace exteriéru a zahrady.

Sídlo nepotřebuje žádné rekonstrukce.

Poslední aktualizace: 17. 7. 2023