Jak hrát na projektu


Co je to Protego.cz?

Projekt Protego.cz je textová-rpg hra, která se inspiruje reáliemi z knih Harryho Pottera a celým Harry Potter universem. To, že se reáliemi pouze inspirujeme, znamená, že se děj může od knih v jistých směrech lišit. Naše dějová linka vás zatáhne do děje na začátku první kouzelnické války.


Jak se na Protegu hraje?

Hra na našem projektu kombinuje online realtime hru v chatech a offline hru. V týdnu probíhají miniakce pro jednotlivé frakce, které probíhají v daný čas a musejí se odehrát v herních místnostech. Dále se pak zadávají pracovní úkoly, za jejichž splnění můžete získat body vlivu, které pomohou vaší frakci k úspěchu (a vám k udělení Merlinova řádu na konci herního roku, pokud jste dostatečně aktivní), případně za ně můžete získat peníze. Tyto úkoly se většinou odehrávají též na chatu, dost často ale jdete na vlastní pěst, popř. s kolegy s frakce (nejde tedy o řízenou akci). Poté své těžce vydřené galeony máte možnost utratit v Příčné ulici za různé položky, jako jsou mazlíčci, lektvary, magické předměty anebo třeba i nemovitosti. Nedílnou součástí je pak také volná hra, lze ji považovat za třetí nejstěžejnější aspekt naší hry. Zahrajte si se svými přáteli anebo se zapojte do hry cizích hráčů. Můžete tak ovlivnit směřování jejich osudu.


Co jsou frakce?

Frakce jsou hráčské skupiny, kterou si zvolíte při registraci. Zvolte si takovou, která bude vaší postavě nejbližší, jelikož v ní zpravidla strávíte zbytek hry. Na výběr jsou tři frakční skupiny. První skupinou jsou smrtijedi, kteří tvoří stoupence pána zla. Druhou skupinou jsou bystrozoři, což jsou elitní lovci temných čarodějů a pracují pro ministerstvo kouzel. A poslední frakcí je Fénixův řád, což je tajná skupina zásadových kouzelníků kolem Albuse Brumbála, kteří se snaží zastavit Pána Zla. Každá skupina má lehce odlišný set kouzel, jejich děj se odvíjí odlišnou cestou a čekají vás rozličné úkoly a akce. Co hře přidává na zajímavosti, je to, že poznáte pouze členy své frakce. Zbylé dvě frakce uvidíte systémově jako občany, tudíž nikdy nevíte, kdo je zrovna proti vám a kdo ne.


Co jsou body vlivu?

Body vlivu jsou herní atribut, který hráči získávají za účast na herních akcích a plněním zadaných úkolů. S postupným navyšováním bodů vlivu se hráčům také odemykají nové možnosti (jako jsou například pokročilejší kouzla atp). Na konci herního roku získávají hráči s nejvyšším počtem bodů vlivu prestižní ocenění a stávají se nositeli Merlinova řádu. Ten je jim předám na velké herní slavnosti a mají jej zapsaný v profilu. Co se hry týče, v podstatě znamenají, která ze tří frakcí má momentálně převahu, které se daří lépe na své cestě na svými ideály.


Jak vydělat peníze?

Peníze na Protegu můžete vydělat dvěma způsoby. Jednak vám jedou za měsíc přijde výplata (určitá, předem stanovená suma, která chodí všem hráčům), druhak lze plnit úkoly a za ty vám bude vyplacena mzda. Seznam aktuálních úkolů najdete v záložce "Pracovní nabídky", která se nachází po přihlášení v levém menu, pod sekcí Hlavní menu.


A jak se bude hra vyvíjet?

Jakým směrem se bude hra vyvíjet, záleží z velké části i na vás. A to nejen co se týče směřování dějové linky, tak i projektu samotného. Na projektu celé vedení a všichni vedoucí pracovníci pracují nezištně, ve svém volném čase a každá pomoc se hodí. Je pro nás důležitá zpětná vazba stejně jako všechno ostatní - tohle je totiž jak pro vás, tak i pro nás něco nového, a tak uvítáme všechnu možnou aktivitu. Můžete zároveň svou herní aktivitou posunout dějovou linku nebo můžete nabídnout svou pomocnou ruku a zapojit se jinak. Do vývojářského týmu, do týmu, který se bude starat o nováčky a realizaci RPG zkoušek, či do marketingového týmu, který má na starosti grafiku a propagaci projektu. Volba je na vás! Jak se říká, budeme to tu mít takové, jaké si to uděláme.